Trops S.A.

Strona główna » O naszej firmie
O nas

Trops S.A.

Jesteśmy na rynku od ponad 30 lat i jako jedna z wiodących firm prowadzimy 23 oddziały w zachodniej i północnej Polsce. Z determinacją wypełniamy naszą misję: Pomagamy budować przyjazne wnętrza.

Głównym obszarem naszej działalności jest branża budowlana. Pomagamy zatem budować, remontować, projektować. W swojej ofercie mamy produkty uznanych marek. Specjalizujemy się w farbach, materiałach budowlanych, wykończeniowych, elektronarzędziach.

Nadrzędną ideą, którą kierujemy się w dążeniu do satysfakcji naszych Klientów, jest koncentracja na Ich potrzebach, profesjonalizm, wysoka jakość materiałów, terminowość oraz optymalizacja procesów i kosztów.

W oparciu o duże umiejętności specjalistów i doświadczenie wieloletniej działalności oferujemy kompleksowe usługi obejmujące doradztwo, innowacyjne rozwiązania.

Nasz Zespół tworzą profesjonaliści z dużym doświadczeniem i wieloletnią praktyką zawodową, którym zawdzięczamy obecną, wysoką pozycję na rynku

Na rynku od 30 lat

Nasza historia

Trops S.A. powstała w styczniu 1990 r. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Biuro Usług Sportowo-Turystycznych TROPS. Szybko jednak zmieniła nazwę oraz profil działalności. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, powstały kolejne oddziały w Toruniu na ul. Okólnej, Mazowieckiej, w Inowrocławiu oraz w Kwidzynie. Powstanie tych oddziałów dało początek Sieci Handlowej. Pierwszymi dostawcami TROPS SA były Atlas, Lafarge oraz Nobiles.

Lata 1996-2000 to okres intensywnego rozwoju Firmy oraz powstawania kolejnych oddziałów m.in. w Grudziądzu, Tczewie i Wąbrzeźnie. Kolejnymi dostawcami TROPS byli Rockwool i Rigips.

W roku 2002, TROPS SA podpisał umowę partnerską z Freilacke, powiększając tym samym zakres swojej działalności o farby proszkowe i przemysłowe. W 2004 r. przeniesiono centralę firmy do nowego budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Kolejni producenci, którzy dołączyli do grona dostawców TROPS SA to Tikkurila oraz Den Braven.

Rok 2006, to rok usprawnień w działaniu firmy. Wprowadzone zostały System Zarządzania Jakością ISO 9001:200 oraz Zarządzanie Przez Cele (BSC).

Kolejne lata do lata intensywnego rozwoju, którego potwierdzeniem jest wyodrębnieniem w 2012 r. firmy Trops Coatings, zajmującej się farbami lakierowymi i proszkowymi.

W 2016 roku był rokiem wielu nowych inwestycji. W Pruszczu Gdańskim powstało nowoczesne Centrum Logistyczne. Stworzony został też Dział Obsługi Inwestycji, który składa się z szerokiego grona przedstawicieli handlowych, którzy docierają na budowy w całej północnej Polsce.

Scroll to Top